Obuwie Glamour

Modne Obuwie i Stylowa Odzież

Jak wybrać dobre botki?

Ogromny wybór damskich botków w sklepach powoduje, że nieraz nie wiadomo, co wybrać. Problem ten mają zwłaszcza osoby, które mają ograniczony budżet, a więc muszą wybrać dla siebie tylko jedną parę butów. Trzeba wówczas wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by dokonać trafnego wyboru, tj. wybrać buty, które będą dobrze służyć przez cały sezon.

Nie tylko wygląd

Każda kobieta na pewno chce wybrać modne botki damskie, obok których nikt nie przejdzie obojętnie. Nie zawsze jednak najmodniejsze fasony czy materiały są szczególnie praktyczne, dlatego czasem warto potraktować je tylko jako dodatkowe, alternatywne obuwie, na przykład na wyjścia. Na co dzień na pewno praktyczniejsze będą buty z wytrzymałych materiałów, a nie na przykład z zamszu, który szybko się obdziera, zwłaszcza gdy jest sztuczny, fatalnie wpływa na niego wilgoć, a sól wykorzystywana do posypywania ulic wżera się w materiał. Dobry wybór stanowią więc botki ze skóry – ekologicznej jeśli dysponuje się mniejszym budżetem lub z naturalnej skóry jeśli komuś nie przeszkadza fakt, że w pielęgnację takiego obuwia trzeba włożyć sporo czasu i wysiłku.
Botki z zasady nosi się jesienią i zimą, a więc muszą być też odporne na spotykane w te pory roku czynniki atmosferyczne. Chodzi tu nie tylko o odporność na przemakanie – nie ma nic bardziej frustrującego niż przemakające buty! – ale też dobrą ochronę przed chłodem oraz odpowiednią przyczepność do podłoża. Trudno chodzi się po oblodzonej powierzchni oraz po zmrożonej, nierównej ziemi, toteż zamiast gładkiej podeszwy lepsza może być traperowa.

Tagged:

You Might Also Like