Obuwie Glamour

Modne Obuwie i Stylowa Odzież

Jaki płaszcz najlepiej wybrać?

Łatwym zadaniem na pewno nie jest wybór idealnego płaszcza. Można śmiało powiedzieć, że w garderobie każdego mężczyzny powinien się znaleźć uniwersalny płaszcz. Zarówno na spotkanie wieczorem ze znajomymi, jak i do pracy można założyć płaszcz jednorzędowy. Jednak  nie do wszystkich typów sylwetki pasuje taki fason i trzeba o tym koniecznie pamiętać. 

Zalety płaszczy jednorzędowych męskich

W tym artykule wyjaśnimy, jak wybrać płaszcz męski jednorzędowy, który będzie się dobrze prezentować. Męski krótki płaszcz można nosić nie tylko jesienią i zimą. Warto mieć na uwadze, że na wiosnę oraz chłodniejsze letnie dni idealne będą lżejsze modele. Z kolei w sezonie zimowym zdecydowanie lepiej wybierać dłuższe płaszcze. Najlepiej zamówić płaszcz w sprawdzonymi i renomowanym sklepie odzieżowym, który cieszy się pozytywną opinią i wiele lat działa na rynku. Wtedy nie trzeba się martwić o jakość, ponieważ płaszcz powinien wytrzymać przynajmniej kilka sezonów. Przed zakupem płaszcza musisz się dobrze przyjrzeć swojej sylwetce. Musisz dobrze przemyśleć, który model będzie dla ciebie odpowiedni. Należy mieć na uwadze, że wzrost jest najważniejszy i to od niego trzeba zacząć. Jeśli jesteś wysokim facetem to możesz spokojnie nosić długie, jak i krótkie płaszcze. Panowie o trochę niższym wzroście dobrze wyglądają w płaszczach krótszych. Płaszcz męski, który sięga do kolan może niestety odjąć kilka centymetrów. To najczęściej powoduje, że niscy mężczyźni wydają się się jeszcze niżsi. Na rynku można znaleźć płaszcze jednorzędowe oraz dwurzędowe, które też są bardzo ciekawe. Nadprogramowe kilogramy mogą chcieć zamaskować mężczyźni o masywnej budowie ciała. Warto kupić męski płaszcz jednorzędowy – https://dstreet.pl/plaszcze-meskie-jednorzedowe, ponieważ nie tworzy on dodatkowej warstwy na przodzie. Dzięki temu wydaje się on dużo lżejszy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że szczupli mężczyźni mogą sobie pozwolić na płaszcze dwurzędowe. Jest to dla nich idealne rozwiązanie, ponieważ takie płaszcze dodają trochę masy. Są też bardziej eleganckie niż płaszcze dwurzędowe. Przynajmniej jeden płaszcz formalny powinien się znaleźć w męskiej garderobie. Płaszcz w cieplejszych i jaśniejszych kolorach idealnie sprawdzi się u osób szczupłych. Ciemny granat także sprawdzi się bardzo dobrze. Jednak nie liczy się tylko długość płaszcza i jego kolor, więc przyjrzyj się dokładnie wszystkim krojom. Jeśli jesteś dobrze zbudowanym mężczyzną, to nie powinieneś wybierać zbyt obcisłych płaszczy. W niektórych modelach możesz wyglądać karykaturalnie. Może także wystąpić problem z zapięciem się. Warto podkreślić, że płaszcz nie może być zbyt obcisły i muszą o tym pamiętać osoby, które szukają wierzchniego okrycia na zimę. 

Wybór płaszcza

W zimowe dni pod płaszcz można założyć ciepły sweter. Faceci o drobnej sylwetce mogą wybrać bardziej dopasowany krój. Należy pamiętać, że płaszczy luźnych powinni raczej unikać słabo zbudowani mężczyźni. Lepiej z tego zrezygnować, ponieważ w takim ubraniu mogą wyglądać jak w worku. Płaszcz nie może być też zbyt ciasny, ponieważ zimą będziesz pod nim nosił grubsze ubrania. Większość mężczyzn niestety nie może pochwalić się idealną sylwetką. Powinieneś dobrze wiedzieć, na które elementy trzeba zwrócić uwagę. Głównie chodzi o to, żeby podkreślić swoje atuty i zamaskować wszystkie niedoskonałości. Panowie o wąskich ramionach i szerokich biodrach muszą wybierać płaszcze umiarkowanie dopasowane. Takie płaszcze są bardzo dobrze dopasowane, ale jednocześnie nie są zbyt luźne. Idealnie będą też pasować płaszcze z dekoltem w kształcie litery V. Długość płaszcza powinna być do kolan. Warto mieć na uwadze, że panowie z szerokimi ramionami oraz wąskimi biodrami nie powinni zakładać zbyt krótkich płaszczy. Wąskie biodra oraz atletyczne ramiona najlepiej podkreślą płaszcze dwurzędowe. Musisz trochę podkreślić talię i poszerzyć ramiona, jeśli ich szerokość wynosi u ciebie tyle co bioder. Pięknie wymodelować sylwetkę potrafią płaszcze z wszytymi poduszkami. Na modele z paskiem wiązanym w talii też warto zwrócić uwagę. Po dokładnym przeczytaniu tekstu powinieneś już wiedzieć, jakie zalety ma płaszcz jednorzędowy męski.

You Might Also Like