Obuwie Glamour

Modne Obuwie i Stylowa Odzież

Kozaki damskie

Kozaki to praktyczny ale też niezbędny zimowy dodatek. Są nieodzownym elementem każdej zimowej stylizacji. Jak wybrać kozaki damskie aby nie żałować?

Materiał

Na jakość buta duży wpływ ma użyty materiał, wpływa na jego wygodę, cenę ale tez trwałość. Najczęściej kozaki produkowane są z zamszu lub skóry naturalnej, jak np. te polskiej produkcji ArturoVicci.

Buty wykonane ze surowca naturalnego można dodatkowo podzielić ze względu na sposób w jaki skóra została wykończona oraz spreparowana, będą to:

1. Skóra licowa wykonana jest z warstwy wierzchniej skóry, charakteryzuje się naturalną strukturą surowca.

2. Zamsz czyli  miękka, chłonna skóra o krótkim włóknie.

3. Nubuk – skóra powstałą przez tak zwane oszlifowanie polerujące, bardzo miękka.

4. Dwoina są to odpady w procesie poziomego rozcinania skóry. 

5. Nappa wyrabiany w określony sposób skóra jagnięca lub cielęca, używana raczej w produkcji ubrań. 

W każdym przypadku zanim skóra zostanie użyta w procesie produkcji obuwia, jest odpowiednio obrabiana czyli  garbowana i czyszczona. 

Kozaki z tworzyw sztucznych

Tak jak każde inne obuwie, również kozaki produkowane są z tworzyw sztucznych lub z tak zwanej ekoskóry. Ekoskóra to nic innego jak odpady otrzymane z rozwłóknionej skóry użytej pozostałej w procesie produkcji, włókna te spaja się za pomocą żywicy syntetycznej. 

Decydując się jednak na zakup obuwia z tworzyw syntetycznych, musimy mieć świadomość, że nie ulegnie ono rozciągnięciu, nie można więc liczyć, że but dopasuje się do stopy w trakcie noszenia- jak stałoby się z obuwiem skórzanym.

You Might Also Like