Obuwie Glamour

Modne Obuwie i Stylowa Odzież

Wygodne damskie szpilki- czy to możliwe?

Kobiety kochają szpilki. Trudno się dziwić, ten rodzaj obuwia uznawany jest za jeden z głównych atrybutów kobiecości. Uwielbiają je także mężczyźni, którzy często namawiają swoje partnerki do noszenia tego typu obuwia. Szpilki dodają uroku, gracji i niesamowitej pewności. Potrafią zwykłej stylizacji nadać charakter. Niestety uważane są za jeden z bardziej niewygodnych typów obuwia. Niesłusznie, szpilki damskie trzeba po prostu dobrze wybrać. Wtedy nawet noszenie ich prze wiele godzin nie sprawi kłopotu.

Nie zawsze warto ślepo podążać za modą

Kupując szpilki warto wybierać dopracowane, klasyczne. Najlepiej marek, które słyną z wygody. Wystarczy podpytać koleżanki, które nie rozstają się z tego typu obuwiem. Można też poszukać w świecie osób znanych, warto podgadać takie osoby jak np. Kate Middleton czy Meghan Markle, które z racji wykonywanej funkcji nieustannie muszą nosić damskie szpilki.

Jak kupować damskie szpilki?

Wiadomo, że szpilki muszą się podobać, a najlepsze zakupy to takie, na które ma się czas i siłę. Jednak wybierając porę na przymierzanie butów, zwłaszcza takich jak szpilki, najlepiej wybrać popołudnie. Wtedy stopa będzie już lekko nabrzmiała, i nie ma ryzyka, że kupione buty okażą się za ciasne.

Warto zwrócić uwagę też na takie „techniczne” aspekty jak: osadzenie obcasa, proporcje oraz grubość platformy. Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że optymalna wysokość obcasa to 5-7 cm. Jednak bardzo ważne jest też, by był on osadzony na samym środku pięty, tylko wtedy będzie stabilny. Sama wysokość obcasa powinna być dobrana do długości stopy- osoby o bardzo krótkiej stopie powinny unikać tych najwyższych damskich szpilek. Rozwiązaniem mogą być buty na grubsze platformie, takie szpilki są bardziej stabilne, a obcas wydaje się wyższy, nie wymagając tak mocnego chodzenia na palcach.

Tagged:

You Might Also Like