Obuwie Glamour

Modne Obuwie i Stylowa Odzież

Z czym nosić męski sweter z golfem?

Obcisły sweter z dzianiny z wysokim kołnierzem nazywany jest golfem. Męski golf jest modny od dziesięcioleci i w zależności od stylu wygląda zarówno retro, jak i nowocześnie w stylu casual. Jeśli swetry z golfem zostaną prawidłowo wybrane, obraz okaże się nie tylko elegancki, ale także bardzo wygodny.

Odpowiedni męski golf pomoże wizualnie skorygować osobliwości wyglądu — dzięki dopasowaniu i wysokiemu kołnierzowi jest w stanie rozciągnąć sylwetkę i dodać wzrostu.

Swetry z golfem efektownie wyglądają również na krótko ostrzyżonych mężczyznach — golf podkreśla kształt twarzy i głowy.

Kiedy golf jest odpowiedni?

Męski golf to uniwersalny detal garderoby, niezastąpiony w różnych sytuacjach. W zimnej porze roku dzięki wysokiemu kołnierzowi i dodatkowi wełny w składzie golf będzie utrzymywał ciepło, gdy założysz go pod kurtkę zamiast koszuli. W ciepłym sezonie możesz wybrać cienki dzianinowy golf jako alternatywę dla t-shirtu lub nosić go pod garniturem, uzupełniając ubrania w stylu biznesowym.

Swetry z golfem — historia

Swetry z wysoką szyją sięgają XV wieku — były wtedy częścią męskiej garderoby Europejczyków.

Bardziej „nowoczesne” wersje golfów stały się popularne w połowie XIX wieku w środowiskach pracy i sportu — marynarze, robotnicy i sportowcy preferowali swetry z golfem, aby chronić się przed wiatrem bez użycia szalików.

Do połowy XX wieku męskie golfy stały się uznanym „uniformem” ludzi uzdolnionych, pracujących umysłowo. Wśród europejskich znanych aktorów golfy również zyskały popularność.

Jak nosić i z czym łączyć swetry z golfem?

Popularnym sposobem noszenia golfu jest noszenie go pod kurtką, kamizelką lub swetrem. Gdy golf jest noszony pod garniturem biznesowym, ma zastąpić koszulę i krawat, a jednocześnie nieco „rozluźnić” wygląd, czyniąc go bardziej swobodnym, ale jednocześnie eleganckim. Ta opcja jest preferowana we wszystkich sytuacjach, w których trzeba wyglądać biznesowo, ale nie ma ścisłego dress code’u.

Istnieją pewne zasady łączenia golfu z klasyczną marynarką.

  • Pod garnitur należy więc założyć jedynie dość cienki, jednokolorowy i gładki golf, ściśle dopasowany do sylwetki i gardła.
  • Głównym wymogiem jest to, że nie może wyglądać jak samowystarczalny sweter. Skład swetra z golfem może być dowolny, np. wełna + kaszmir.
  • Jeśli chodzi o kolor, czarny golf jest uniwersalny — można go nosić zarówno z szarym, jak i niebieskim garniturem. We wszystkich innych przypadkach najlepiej, aby golf był lżejszy od kurtki.
  • Aby stworzyć smart casualowy look, połącz golf z marynarką klubową lub tweedową i uzupełnij go chinosami — masz nieformalny, ale ciekawy i wyrafinowany look.
  • Aby nosić golf w stylu casual, spróbuj połączyć go z kamizelkami i kurtkami bez rękawów, z kardiganami i swetrami z dekoltem V, poeksperymentuj z połączeniem golfu i grubej koszuli w kratę lub dżinsowej.
  • Swobodnie noś golf jako samodzielny sweter na dżinsową lub skórzaną kurtkę albo sportową kurtkę typu bomber.
  • Jeśli chodzi o dół casualowego zestawu z golfem, doskonale uzupełnią go jeansy o kroju straight lub skinny, chinosy, inne spodnie dzianinowe lub sztruksowe.

You Might Also Like