Obuwie Glamour

Modne Obuwie i Stylowa Odzież

Z jakiego materiału wybrać kalosze dla dziecka?

Dzieci lubią wychodzić na dwór w każdą pogodę, a zwłaszcza, gdy spadł deszcz i można poskakać po kałużach. W tym celu powinny być wyposażone w odpowiedni strój, a także obuwie. Idealnie do tego celu nadają się takie buty jak kalosze dziecięce. Warto wybrać je w odpowiedni sposób, aby w pełni mogły spełniać swoją rolę. W sprzedaży można znaleźć kalosze wykonane z różnego rodzaju materiałów, wśród których można przede wszystkim wymienić klasyczne tworzywo typu PCV, a także miękką piankę EVA.

Kalosze z materiału PCV

Kalosze dziecięce ze sklepu Deichmann mogą być wykonane między innymi z takiego materiału jak klasyczne tworzywo typu PCV. Buty wykonane z tego tworzywa są stosunkowo ciężkie i sztywne, dlatego nadają się w szczególności dla starszych dzieci, które już są przyzwyczajone do noszenia tego rodzaju butów. Buty wykonane z PCV zazwyczaj są w odpowiedni sposób wyprofilowane, dzięki czemu stopa jest w nich dobrze ułożona. Dlatego ten rodzaj obuwia z powodzeniem mogą także nosić dzieci z wszelkiego rodzaju wadami postawy. Tworzywo typu PCV to materiał, który charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, ponieważ jest dość twardy i ciężko się odkształca. Jednakże nie jest on odporny na działanie różnych temperatur, dlatego bardzo szybko się ogrzewa i ochładza, co nie jest korzystne w tego rodzaju obuwiu. Kalosze z materiału PCV można znaleźć w sprzedaży we wielu zróżnicowanych modelach i kolorach. Mogą być one nawet wyposażone w atrakcyjne dla dzieci nadruki.

Kalosze z pianki EVA

Wśród popularnych materiałów, z których wykonywane są kalosze dziecięce, można także wyróżnić piankę EVA. Buty tego rodzaju są bardzo lekkie i wygodne. Nadają się w szczególności dla młodszych dzieci, które dopiero uczą się chodzić i stawiają swoje pierwsze kroki. Dzięki wykonaniu z pianki EVA kalosze łatwo się zginają i tym samym ułatwiają stawianie kroków. Miękka pianka dostosowuje się do sposobu chodzenia danego dziecka, a także w bardzo dobry sposób amortyzuje wszelkie wstrząsy odczuwane z podłoża. Dziecko podczas zabawy czuje się lekko i komfortowo, ponieważ tego rodzaju buty nie są ciężkie. Jednakże pianka EVA to materiał, który w łatwy sposób może ulegać uszkodzeniom, dlatego warto w szczególny sposób dbać o kalosze z niej wykonane. Posiada ona także bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dlatego noga dziecka z całą pewnością ani w nich nie zmarznie, ani też się nie przegrzeje. Tego rodzaju kalosze zazwyczaj są produkowane w jednolitych kolorach i nie posiadają nadruków.

You Might Also Like